Mediateka została otwarta w grudniu 2010 roku, przy wsparciu zielonogórzan, włodarzy miasta, polityków, prezesów stowarzyszeń i klubów sportowych, artystów, lokalnych przedsiębiorców oraz przy zaangażowaniu pracowników Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida. W podziękowaniu za wsparcie finansowe biblioteki multimedialnej nazwy firm zostały uwiecznione na ścianie pamiątkowej, a media ufundowane przez indywidualnych darczyńców opatrzone ich osobistą rekomendacją.

Nazwa - Góra Mediów nie jest przypadkowa. Wiąże bowiem ze sobą aspekt regionalności całego projektu z powstałym jako pierwszym miejscem w województwie lubuskim skupiającym wiele różnorodnych stref multimedialnych w jednym punkcie. Jest ośrodkiem spotkań ze znajomymi, łączącym kulturę z rozrywką.

 

 

Wypożyczanie zasobów mediateki jest całkowicie darmowe!

Ale pamiętaj o karcie bibliotecznej - tylko ona upoważnia Cię do korzystania!


a 10

W dziale mediateki znajdują się:

 • Multimedia z zakresu:
  • Muzyki (CD, winyle, koncerty DVD)
  • Filmu (DVD, Blu-ray)
  • Audiobook'ów, e-book'ów
  • Gier (PC, PS3, PS4 i PS4 VR)
  • Prasy Specjalistycznej
  • Komiksu
 • Strefy spotkań (Café Language, turnieje gier na konsole PS3, PS4 oraz turnieje League of Legends, słuchowiska, projekcje dla szkół i grup zorganizowanych, wernisaże, warsztaty, wystawy i inne imprezy kulturalne)
 • Strefy mediateki w swoich zasobach mieszczą tytuły z różnych dziedzin:
  • Muzyka – polska, zagraniczna, jazz, blues, rock, pop, hip-hop klasyczna i filmowa z różnych gatunków, koncerty, musicale, opery,
  • Film – polski i zagraniczny, fabularny i dokumentalny. Skupia zarówno nowości jak i klasykę ze wszystkich gatunków oraz serie tematyczne, seriale, DVD oraz Blu-ray,
  • Audiobooki – literatura polska i obca w przekładach,  lektury i klasyka, pozycje bestsellerowe, reportaże, historia, biografie - w formacje mp3, AudioCD oraz na kasetach magnetofonowych,
  • E-booki – dostęp do kilku tysięcy tytułów ze wszystkich dziedzin, polecamy również zapoznać się z Wirtualną Czytelnią Norwida oraz Platformą LEGIMI

Mediateka dla użytkownika:

- Góra Mediów propaguje różnego rodzaju multimedia wśród ciągle rosnącej liczby użytkowników. Robi to poprzez zakup nowości z zakresu poszczególnych mediów: filmów, audiobook'ów, muzyki, gier, e-booków i innych. Specjalnie oznakowane strefy w pomieszczeniu mediateki informują użytkownika w prosty i przejrzysty sposób jak z nich korzystać.

- Strefa Wiedzy w mediatece to sala, w której użytkownicy mogą spotykać się, odrabiać lekcje, tworzyć własne przedsięwzięcia, odbywać konwersacje językowe lub korzystać z czytelni komiksu. Tu i w przestrzeni Café Language odbywają się warsztaty technik medialnych skierowane do osób zainteresowanych poszerzeniem umiejętności. Oprócz tego na obszarze całej mediateki każdy użytkownik z własnym tabletem, notbookiem, i-padem może połączyć się z darmową siecią Wi-Fi.

Café Language to sala dla osób chcących zorganizować swoją imprezę kulturalną. W tym celu mediateka oferuje zaplecze techniczne. Wystarczy tylko porozumieć się z obsługą drogą mailową lub telefoniczną. Oprócz tego Café Language jest miejscem regularnych konwersacji w różnych językach - zupełnie za darmo w formie luźnych rozmów. Podczas ferii i wakacji działa tu pogotowie językowe z języka angielskiego. Organizowane są projekcje filmowe dla szkół i grup zorganizowanych na dużym (61cal) TV. Dla zwięszenia emocji ten ogromny ekran jest wykorzystywany podczas turniejów gier. Częstokroć własnie tu organizowane są konferencje i briefingi dla mediów Jest to miejsce dla miłośników gier planszowych, szachistów, osób odrabiających pracę domową, oraz przyjaciół przy kawie.

- Cykliczne imprezy organizowane przez bibliotekę multimedialną to głośne czytanie literatury takich autorów, jak J.R.R. Tolkien czy J.K. Rowling.

- Specjalna usługa mediateki "Książka na telefon" sprawia, że osoby niemogące dostać się do gmachu biblioteki mogą korzystać z jej zasobów literackich. Wystarczy zadzwonić i zamówić interesujące tytuły, aby nasz kierowca nieodpłatnie dowiózł je do domu.

- Niewidzącym lub słabo widzącym czytelnikom mediateka udostępnia odtwarzacz cyfrowych książek mówionych CZYTAK plus.

- Dla osób w różnym wieku, zainteresowanych poznaniem obsługi urządzeń elektronicznych (PC, laptop, odtwarzacz CD, notebook itp.)  oferowane są indywidualne porady. Zachęcamy do umówienia terminu spotkania.

- Góra Mediów to również partner w organizacji szeregu imprez dla młodzieży.

- Trzy komputery z wolnym dostępem do Internetu dostępne sa dla czytelników, którzy posiadają wazną kartę biblioteczną i nie są dłużnikami Biblioteki.

- Góra Mediów zaprasza również do siebie wycieczki szkolne zwracając się ze specjalną ofertą filmową umożliwiającą uczniom poznanie licznych zagadnień tematycznych na ekranie telewizora.

- Wewnątrz mediateki użytkownik znajdzie Infokiosk - interaktywny punkt informacyjny z dostępem do e-katalogu, przy którym zapozna się z zasobami Góry Mediów, a także zbiorami Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida oraz Zielonogórskiej Biblioteki Cyfrowej.

Jednorazowo zapisana osoba może wypożyczyć:

6 tytułów „książki mówionej” (na taśmach lub płytach) na okres 4 tygodni,
2 płyty CD z muzyką na okres 1 tygodnia,
2 płyty DVD lub blu-ray z filmami na okres 2 dni lub dwóch seriali na okres 1 tygodnia,
2 płyty z grami na PC, (PS3 oraz PS4 - są udostępniane na miejscu).

              Z zasobów mediateki można skorzystać również na miejscu, w godzinach otwarcia i za okazaniem ważnej karty bibliotecznej.


Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem 
korzystania z Góry Mediów.

Zaloguj

Zaloguj się

Login *
Hasło *
Pamiętaj mnie

Newsletter