Spotkanie z dziennikarzem Mateuszem Ratajczakiem

 

Łowcy z Kotłowni

 

Dziennikarz Mateusz Ratajczak , zatrudnił się w jednej z warszawskich kotłowni i zobaczył na własne oczy, jak wygląda praca w firmie zawodowych naciągaczy. O pracownikach kotłowni mówi się "Wilki z Polskiego Wall Street". Ale czym tak naprawdę są kotłownie?
"Słyszałeś o dziewczynie, która dostała 10 tysięcy złotych za przejście nago przez takie miejsce? To tylko wierzchołek góry lodowej. „Kotłownia” to specyficzne call center, w którym ma kipieć od emocji. Krzyk, szybkie tempo i obrażanie klientów. Bez tego naciąganie się nie uda. Cel jest jeden: za wszelką cenę znaleźć ofiarę. Motywacja? Zawrotne premie, imprezy stulecia, alkohol lejący się strumieniami i dragi. W jednej z „kotłowni” zatrudnił się autor naszego reportażu śledczego.”

Mateusz Ratajczak – dziennikarz serwisu Money.pl grupy Wirtualna Polska. W sprawie „kotłowni” przesłuchiwany przez policję i Komisję Nadzoru Finansowego. W 2016 roku nominowany do nagrody Grand Press w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne, a w 2018 roku za dziennikarstwo najwyższej próby do nagrody Dariusza Fikusa. Nominowany do nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego w 2018 roku. Laureat nagrody im. Teresy Torańskiej w kategorii "Najlepsze w internecie" za najlepsze reportaże opublikowane w internecie (2018).

Prowadzenie: Sandra Stempniewska

Spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki

Na wydarzenie zapraszamy 15.03.2019 o godz.18.00 do mediateki Góry Mediów (Al. Wojska Polskiego 9).

 

 


 

Zaloguj

Zaloguj się

Login *
Hasło *
Pamiętaj mnie
Odwiedź nas na Facebook'u
   

Newsletter