Żywa Biblioteka w Norwidzie

39883774 300248457463576 6555518938774503424 n

 

Ruszamy z przygotowaniami do Żywej Biblioteki, która odbędzie się w Mediatece Góra Mediów  już 27 października!

 

 

Żywa Biblioteka to wydarzenie, podczas którego można wypożyczyć Żywą Książkę – człowieka, reprezentanta mniejszości etnicznej, religijnej, seksualnej, osobę narażoną na wykluczenie społeczne, marginalizację, zmagającą się ze stereotypami ze względu na wykonywany zawód, pasję, działalność społeczną, artystyczną. Żywe książki to także osoby, które na co dzień walczą z trudnościami i wyzwaniami życia codziennego z powodu uwarunkowań fizycznych, psychicznych, czy też niepełnosprawności.

 

Żywa Biblioteka daje możliwość wypożyczenia Żywej Książki, porozmawiania z nią, zrozumienia jej sytuacji, poznania innego punktu widzenia. Wydarzenie to umożliwia walkę ze stereotypami, schematami, uogólnieniami. Pojawienie się Żywej Książki na półce ŻB nie ma na celu promowania stylu, sposobu życia, zachowań, które reprezentuje, ale to możliwość spotkania się dwóch stron, dialog, który stanowi próbę walki ze stereotypami i uprzedzeniami w stosunku do grupy, której przedstawicielem jest wypożyczona przez nas Żywa Książka.

 

POSZUKUJEMY

 

Osób, które chciałyby wystąpić w roli Żywej Książki, podczas wydarzenia, gorąco zachęcamy do skontaktowania się z nami. Przede wszystkim szukamy osób, które:
- są obcokrajowcami lub przedstawicielami mniejszości etnicznych,

- należą do grup religijnych i wyznaniowych,

- preferują dietę wegetariańską lub wegańską, a także styl życia i odżywiania się stroniący od sztucznego jedzenia, koncernów farmaceutycznych, jak również szczepień (co stanowi ostatnim czasem bardzo kontrowersyjny i sporny temat),

- uprawiają zawody lub posiadają hobby, poddawane krzywdzącym stereotypom, szablonowaniu, niezrozumieniu, a czasem nawet niechęci, czy agresji,

- osoby reprezentujące mniejszości seksualne, a także ich rodziny

- osoby z niepełnosprawnością i ich rodziny
- rodziny, które nie wpisują się w przyjęty obecnie model 2+1, ale rodziny wielodzietne, samotnych rodziców itp.

 

Więcej informacji:

na facebooku:  Żywa Biblioteka w Zielonej Górze
i

pod numerem telefonu:  68 45 32 615

 

 


 

 

 

 

Zaloguj

Zaloguj się

Login *
Hasło *
Pamiętaj mnie
Odwiedź nas na Facebook'u
   

Newsletter